Islam a noszenie ozdób przez kobiety

4 czerwca 2015, w kategorii Azja

Islam a noszenie ozdób przez kobiety Każda kobieta lubi pięknie wyglądać, w tym celu chodzimy do kosmetyczki, fryzjera, w zasadzie możemy ze swoim ciałem robić, co tylko nam się podoba. Nie wszędzie jednak kobiety posiadają taka swobodę wyboru. Tak na pewno nie jest w Islamie. Tutaj kobieta swoim wyglądem ma pokazywać czystość, oraz skromność. Na kobiecie zostało wymuszone religią noszenie prostych szat oraz życie w skromności. Kobieta stanowczo nie powinna się malować, ponieważ wówczas kusi i namawia do grzechu. Dozwolone jest pokreślenie oczu czy ust, ale tylko dla męża. Kobietom w islamie zabrania się wszystkiego, nie mogą zdobić się, nosić pięknych ubrań po to by zachowały swoją neutralność i prostotę. Jeśli chodzi o kwestię malowania włosów nie ma tutaj zakazu jednak kobiety islamskie w tym aspekcie zazwyczaj korzystają tylko z czerwonej henny lub rośliny, która barwi włosy. Nie ma na pewno mowy o radykalnych zmianach koloru na blond lub fryzurze. Kobiety zazwyczaj spinają włosy w kucyka i nie decydują się na upięcia tym bardziej, że na głowie zazwyczaj noszą też okrycie głowy w postaci burki lub chusty. Poza zmianami w wyglądzie nie można w żaden sposób poprawiać, czy modyfikować ciała. Islam odrzuca takie pomysły, według religii ciało dane przez proroka nie można poprawiać. Nie możliwymi są też tutaj operacje plastyczne. W zasadzie wszelkie zmiany w swoim wyglądzie traktowane są, jako dzieło szatana. Ciekawe jest jednak to, że kobiety obarczono tak wieloma zakazami, nie może nawet w pełni poczuć się piękną, podczas gdy panowie mają wszelkie prawa i nic ich tak na prawdę nie ogranicza.

Prawa mężczyzn i kobiet w islamie Jeśli chodzi o Europę prawo gwarantuje równość kobietom, jaki mężczyzną. Mają oni prawa wyborcze, prawno do nauki, zabawy, wybranej religii, wolności. Ogólnie w każdej dziedzinie życia panuje ogromna swoboda. Zupełnie inaczej jest w Islamie. W tym miejscu najważniejszym dla wszystkich jest prawo religii. To ona określa jak można się zachowywać i co przystoi ludziom. Prawo to ma już wiele tysięcy lat pomimo wciąż zmieniającego się świata zostaje ono niezmienne. W islamie kobiety nadal są gorzej traktowane niż mężczyźni. To mężczyzna jest głową rodziny i decyduje o wszystkich aspektach życia rodzinnego. Może on tez kupić sobie młodą żonę, jeśli tylko ma fundusze, często są to nawet dzieci niemające nawet dziesięciu lat. Mężczyźnie przystąpi zaczepiać kobietę, bawić się i robić, co tylko mu się podoba. Zupełnie inaczej prawo donosi się do kobiety. Ta powinna samym wyglądem świadczyć o swoje religii. Preferuje się hidżab, czyli strój zakrywający w całości części ciała kobiety. W ten sposób nie kusi ona mężczyzn. Strój ten jest nie komfortowy, ale wręcz wymagany na terenie islamu. Wszelkie odstępstwa są karane chłostą lub więzieniem. Prawo dla kobiet jest bardzo surowe oprócz ciała muszą zakrywać nawet twarz. Kobieta nie decyduje o sobie w żadnej kwestii. Kiedy zdecydują o tym rodzice wychodzi za mąż i trafia do całkiem obcego domu. Bez względu na fakt ile ma lat musi pełnić obowiązki żony.

Islamskie nakrycia głowy

29 kwietnia 2015, w kategorii Jemen

Islamskie nakrycia głowy Islam jest bardzo surową religią, wymusza ona na swoich wyznawcach nie tylko określony styl życia, ale nawet ubiór. Najbardziej na tych wytycznych straciły kobiety, ponieważ w tym wypadku nie ma mowy o niezależności, czy dowolności w ubiorze. Kobiety wyznające islam muszą nosić ubiór zgodny z ich religią. Jeśli chodzi o jego cechy charakterystyczne to musi być przede wszystkim prosty i skromny tak według islamu wymaga prorok. Kobiety swym strojem mają pokazywać wiarę a nie kusić mężczyzn. Dlatego też najczęściej zakrywają całe ciało. Nawet twarz jest punktem, który wymaga osłony. Według wierzeń ludowych to ona najbardziej kusi płeć przeciwną. Twarz można zakrywać częściowo lub całościowo wszystko zależy od terenu, na jaki trafimy. Tradycyjnym okryciem twarzy jest burka noszą je głównie kobiety w Afganistanie, jest to całościowe okrycie twarzy bez pozostawionych elementów na oczy. Kolejnym sposobem na osłonięcie twarzy jest nikab. Jest to osłona całej głowy, lecz posiada drobne otwory na oczy. Najbardziej wygodnym ze strojów jest nadal hidżab jest to całościowe osłonięcie całego ciała szarym materiałem, ale z kolei w tym wypadku twarz jest odsłonięta. Nakryte są tylko włosy kobiety i szyja. Nakrycia islamskie są dość kontrowersyjne, można je nosić na terenie islamu jednak w krajach europejskich budzą mieszane uczucia. Rządy niektórych z krajów chcą nawet wprowadzić zakaz ich noszenia, ponieważ obawiają się ze strony kobiet islamskich zamachów terrorystycznych. Pod tak wykonanym ubraniem ciężko jest stwierdzić, czy dana osoba nie ma ukrytych zamiarów.

Ubiór kobiety w islamie

20 kwietnia 2015, w kategorii Jemen

Ubiór kobiety w islamie Ubiór kobiecy wyznaczony jest przede wszystkim religią, jaką wyznają mieszkańcy Jemenu. Kobiety ze względu na swoją skromność i aby nie zachęcać mężczyzn do złego zachowania noszą strój zwany hidżab w dosłownym tłuczeniu strój oznacza zasłonę. Kobiety zmuszone są pomimo wysokich temperatur, jakie mają miejsce w Jemenie nosić strój zakrywający nie tylko twarz ręce, ale i nogi. Celem takiego zakrycia jest zapobieganie popędom seksualnym mężczyzn. Ubiór kobiety w islamie jest bardzo oryginalny strojem, kobiety chcą pokazać swoją cnotę oraz czystość. Według kultury islamskiej wszystko, co jest w kobiecie najlepsze jej walory powinny zostać skryte przed okiem innego mężczyzny i pozostawione dla męża. Szata ta jest bardzo specyficzną, zakrywa prawie całe ciało, włosy, wyglądem zbliżona jest do dzisiejszego habitu noszonego w zakonach. Ubiór ten, pomimo, że bardzo nie komfortowy i mało wygodny oznacza przynależność kulturowa oraz to, z jaką religią utożsamia się jego właścicielka. W zasadzie wszystkie kobiety od zalania wieków noszą hidżab jest to strój narodowy. Każdy turysta, jaki się tutaj pojawia w innym niż tradycyjne ubranie staje się troszkę napiętnowany, lub zaczepiany przez męską cześć społeczeństwa. Ważnym elementem hidżabu jest także zasłona twarzy, która nosi nazwę nikab. Jest to rodzaj chusty, która owija się głowę tak, aby pozostawić widocznemu tylko oczy. Według wielu osób to właśnie twarz najbardziej kusi i prowokuje. Kolejnym ozdobnikiem twarzy hindusek jest też burka, czyli całościowe skrywanie twarzy pod osłoną siatki, dzięki temu kobieta jest bezpieczna przed zaczepami mężczyzn i nieprzyzwoitym zachowaniem.